آمار ستاره جوانی/جانم فدای امام نقی علیه السلام

ستاره جوانی/جانم فدای امام نقی علیه السلام
 
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
                      به نام خداوندی که زیباست و زیبایی را دوست دارد

همونطوری که قول داده بودم قصد دارم به اندازه توان و علم خودم ،مطالبی هر چند ناچیز رو درباره "آهنگ" و تاثیر اون روی بدن بنویسم.
با همه احترامی که برای نظر مراجع عظیم الشان قائل هستم، اما قصد ندارم که در این مطالب به "حلال و حرام بودن موسیقی از نظر مراجع" بپردازم و صرفا قصد دارم به تاثیرات آهنگ ها و کلمات بر بدن و بدون در نظر گرفتن حکم اسلام و بر اساس آزمایشهای انجام شده بپردازم.
از همه شما دوستان خوب و عزیزم هم درخواست میکنم که با نظرات خوبتون تکمیل کننده این بحث باشید و اگه منابع مفیدی رو در ارتباط با این بحث سراغ دارید بهم معرفی کنید.پیشاپیش از همه شما دوستان خوبم تشکر میکنم،ان شاءالله در راه حق ثابت قدم باشید.

                                       تقدیم به مولای غریبمان حجة بن الحسن
                                                به امید گوشه چشمیبحث رو با چند داستان واقعی و کوتاه شروع میکنم:

داستان اول:

ولیدبن مغیره از بزرگان مکه بود و به حسن تدبیر شهرت داشت . روزی به تقاضای جمعی از مشرکان نزد پیامبر (ص) آمد تا از نزدیک وضع او را بررسی و آیات قرآن را ارزیابی کند . پیغمبر (ص) قسمتی از سوره ی « سجده » را تلاوت کرد . این آیات چنان تاثیر و هیجانی در ولید ایجاد کرد که بی اختیار از جا حرکت نمود ، نزد مشرکان بازگشت و گفت : 
سوگند می خورم که از محمد (ص) سخنی شنیدم که نه به گفتار انسان ها شباهت دارد و نه به گفتار پریان ; گفتار او شیرینی و زیبایی مخصوصی دارد ، شاخه های آن پرثمر و ریشه هایش پرمایه است . گفتاری است که بر هر چیز پیروز خواهد شد .
زمزمه در میان قریش افتاد که ولید به گفتار پیامبر علاقه مند شده است . ابوجهل گفت من چاره ی کار را می دانم . در حالی که خود را غمگین نشان می داد ، به منزل ولید آمد . ولید پرسید : « چرا غمگینی ؟ »
ابوجهل گفت : « چرا غمگین نباشم ؟ قریش بر تو با این سن و شخصیت ، عیب می گیرند و می گویند که جذب محمد (ص) شده ای » 
ولید برخاست و با ابوجهل به مجلس قریش درآمد . رو به سوی جمعیت کرد و گفت : « آیا تصور می کنید که محمد (ص) داوانه است ؟ » حضار گفتند : نه ، گفت : « تصور می کنید او دروغگوست ؟ آیا به صادق و امین مشهور نبوده ؟ » حضار گفتند : آری . سپس بزرگان قریش گفتند : پس چه چیزی باید به او نسبت دهیم تا مردم گرد او جمع نشوند ؟ ولید با شیطنتی خاص گفت : « ساحر ؛ آری آو ساحر است .»
برخی از سران مکه که خود ، مردم را از شنیدن قرآن منع می کردند ، شب ها پشت خانه ی رسول خدا (ص) می آمدند و به تلاوت آیات گوش می دادند . مدتی گذشت ؛ یکی از آنان گفت این درست نیست که دیگران را از شنیدن قرآن منع کنیم کنیم ، اما خود به قرآن گوش دهیم . آنان تصمیم گرفتند از شب بعد پشت خانه ی پیامبر (ص) جمع نشوند . در اواخر شب بعد یکی از آنان نتوانست خود را نگه دارد . شوق شنیدن قرآن و لذت بردن از زیبایی آن او را تحریک کرد تا دور از چشم دوستان خود به سوی خانه ی پیامبر (ص) حرکت کند . وقتی پشت خانه ی آن حضرت رسید ، دید که دوستان دیگر او نیز آمده اند و مشغول شنیدن صدای رسول خدا (ص) هستند و تلاوت قرآن را می شنوند!


داستان دوم:

آن وقتها تمام تکنولوژی موجود در خانواده ها در یک دستگاه سی دی خلاصه میشد
دخترک در خانواده ای  بزرگ شده بود که اجازه گوش دادن به هر آهنگی و دیدن هر فیلمی را نداشت
همیشه خدا را یاد میکرد
و به خوبی درس میخواند
او اهداف بزرگی را در سر میپرورانید
در رویاها خودش را فردی مهم و موثر میدید که با علم و ایمانش میهنش را آباد میکند
در سر راهش مشکلات زیادی وجود داشت اما هیچ کدامشان به اندازه ای نبود که بر دوش دخترک سنگینی کند یا او را از خدا و اهدافش دور کند


با اینکه در خانه به خیلی از آهنگها و فیلم های خاص دسترسی نداشت
اما به لطف وجود یک سری اقوام روشنفکر، خیلی هم با این چیزها بیگانه نبود
تا اینکه روزی از روزها قرار یک پیک نیک فامیلی گذاشته شد...

دخترک که در ماشین یکی از اقوام است گوش میسپارد به ترانه هایی که پر است از عاشقانه های زمینی
ترانه هایی که یا در ظاهر معشوقه خلاصه میشوند
و یا از بیقراری های نبود معشوقه گلایه میکنند
و یا از بی مرامی اش میگویند


به یکباره دلش میگیرد
انگار تمام غصه های دنیا روی دلش می نشیند
غمی بزرگ و عجیب
هر چه فکر میکند منبع این غصه را نمی یابد
اما نسبت به چند ساعت پیش حالا یک خلا بزرگ را در زندگیش احساس میکند
فردی از جنس مخالف!
 که با " او" این ترانه های عاشقانه و بیقراری و بی وفایی و حتی خائنانه معنا بیابد
گویا پنجره جدیدی از زندگی بسویش گشوده شده است
پنجره ای رو به دنیایی جدید

روزها میگذرند...

کم کم خدا در زندگیش رنگ می بازد
حالا تمام هدفش از زندگی و زنده بودن در" یافتن و داشتن انسانی از جنس مخالف که با هم خوش باشند"خلاصه میشود
به همین سادگی!


داستان سوم:
تقریبا 12 سال پیش یک سی دی عجیب به دستم رسید
نمیدانم از کجا و چگونه آن سی دی به دست من رسیده بود
فقط میدانم که محتوای آن تا همین حالا ذهن مرا به خودش مشغول کرده و تعجبم را برانگیخته است.
محتوای سی دی یک فیلم از یک کنسرت بود
خواننده کنسرت کسی نبود جز"مایکل جکسون"

"مردی سیاه پوست و عجیب و غریب که بارها زیر تیغ جراحی زیبایی رفته بود
مایکل جکسون خواننده و بازیگر معروفی بود که سعی داشت با جراحی های زیبایی متعدد خود را شبیه زنان کند ،و با استفاده بسیار از مواد آرایشی تا حدودی به این هدف خود نزدیک شده بود.
او با تمایل بسیار زیاد به ظاهری زنانه دوبار هم ازدواج کرد و پدر چند فرزند شد . "

فیلم یکی از کنسرتهای مایکل جکسون را نشان میداد
جمعیت بسیار زیاد زن و مرد حاضر در کنسرت که بسیاری از آنها گریه میکردند و خودشان را میزدند .واقعا عجیب بود،یک چیزی شبیه مراسمات روضه ما مسلمانها!
و از آن عجیب تر این بود که در حین خوانندگی جکسون افراد زیادی یکی پس از دیگری غش میکردند و روی دستها به عقب فرستاده میشدند،و ظاهرا این بیهوش شدن ها  یک جزء عادی و جدا نشدنی کنسرتهای جکسون بود، چرا که با غش کردن افراد بقیه حاضرین هیچ عکس العملی نشان نمیدادند و فقط او را به عقب میفرستادند.طبق تحقیقات موسیقی شناسان، گوش دادن به موسیقی – بسته به نوع موسیقی – می‌تواند بر متابولیسم (تحولات و دگرگونی‌ها حیاتی) بدن تاثیر بگذارد، فشار خون را بالا یا پایین ببرد، توازن انرژی برقرار کرده و به هضم غذا کمک کند.
تحقیقات نشان داده که موسیقی های آرام (مانند موسیقی کلاسیک با تمپوی پایین)، آرامش بخش هستند، احساسی که از سی دقیقه گوش دادن به چنین موسیقی بوجود می آید معادل آرامشی است که از خوردن یک قرص والیوم حاصل می شود. از آنجا که در این نوع موسیقی، شعری وجود ندارد، ملودی، تن، آهنگ و ریتم است که تاثیر گذار است و هر دو نیمکره مغز را درگیر جریان خود می کند.
بر طبق تحقیقات مشابه، موسیقی ممکن است تاثیر منفی نیز داشته باشد. بر حسب اینکه موسیقی خوب یا بد گوش بدهیم، می تواند مانند زهر در بدن عمل کند. مطالعاتی که در زمینه تاثیر موسیقی بر رشد گیاهان انجام شده، نشان داده که برای مثال، موسیقی راک، رشد گیاه را متوقف می کند و برعکس، موسیقی کلاسیک، باعث تسریع رشد گیاه می شود.
قدرت موسیقی به حدی است که می تواند مانند مصرف دارو اعتیاد آور شود. می توان گفت موسیقی ابزار قدرتمندی است که می تواند تاثیرات مثبت روحی و جسمی بسیاری بر اشخاص داشته باشد، البته اگر درست به کار گرفته شود، در غیر اینصورت، ممکن است تاثیرات منفی به همراه داشته باشد.


ان شاءالله ادامه دارد...


برچسب ها: آهنگ زهر یا پادزهر، اسرار دنیای موسیقی، کنسرت مایکل جکسون، گوش دادن آهنگ و افت تحصیلی، ولید بن مغیره و تاثیر قران، موسیقی در قران، تاثیر موسیقی بر بدن،
[ شنبه 31 خرداد 1393 ] [ 05:40 ب.ظ ] [ سیده طاهره ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو